MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Zacięty mecz ćwierćfinałowy w Genewie. Jan Zieliński i Hugo Nys w najlepszej czwórce turnieju ATP 250!

Łukasz Konstanty
Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału tenisowego deblowego turnieju ATP 250 w Genewie. W środowym ćwierćfinale polsko-monakijski duet po zaciętym meczu wygrał z Ekwadorczykiem Gonzalo Escobarem i Kazachem Aleksandrem Niedowiesowem 7:6, 1:6, 10:8.

Zwycięstwo Zielińskiego i Nysa w pierwszym secie

Początek spotkania nie wskazywał na dramaturgię, której byliśmy świadkami wraz z upływem czasu. Owszem, rywale szybko mieli okazję na przełamanie, Zieliński i Nys natychmiast jednak zażegnali niebezpieczeństwo, by kilka chwil później samemu zyskać przewagę. Przy stanie 4:2 nastąpił jednak słabszy moment dwójki z Polakiem w składzie, przeciwnicy zdołali odrobić stratę, a potem już do końca toczyli wyrównaną rywalizację, co oznaczało, że zwycięzcę pierwszej partii musiał wyłonić tie-break.

Dodatkowa rozgrywka, tak jak cały set, była bardzo zacięta. Dość powiedzieć, że Jan i Hugo obronili w niej dwie piłki setowe, sami również nie wykorzystali pierwszej szansy na zamknięcie partii, za drugim razem byli już jednak skuteczniejsi (10:8).

Drugi set był kompletnie nieudany dla rozstawionych z numerem jeden Zielińskiego i Nysa, którzy tylko w drugim gemie spisali się bez zarzutu, od stanu 1:1 na korcie rządzili jednak już Ekwadorczyk i Kazach, którzy po zaledwie 30 minutach zakończyli partię zwycięstwem 6:1.

Zacięty super tie-break wyłonił półfinalistów

Triumfatorów ćwierćfinału musiał wyłonić super tie-break, który znakomicie rozpoczęli faworyci potyczki (5-1), Escobar i Niedowiesow nie zamierzali jednak składać broni, odrobili stratę (7:7), a potem sami wyszli na prowadzenie i mieli dwie okazje na zakończenie meczu. Zieliński i Nys zdołali przetrwać trudne chwile, w dalszej części rywalizacji jeszcze dwukrotnie zażegnywali niebezpieczeństwo, a przy stanie 13:12 wykorzystali drugą piłkę meczową i ostatecznie zameldowali się w półfinale.

Kolejnym rywalami Polaka i Monakijczyka będą Marcelo Arevalo (Salwador) i Mate Pavić (Chorwacja) lub amerykańsko-brytyjski duet Robert Galloway i Julian Cash. Ćwierćfinał wyłaniający przeciwników dla duetu z naszym tenisistą w składzie zostanie rozegrany w czwartek.