Zaskakująca decyzja prezesa Puszczy Niepołomice. Podał się do dymisji!

Jacek Żukowski
Marek Bartoszek zostanie w Puszczy
Marek Bartoszek zostanie w Puszczy Facebook/Marek Bartoszek
Marek Bartoszek nie jest już prezesem Puszczy Niepołomice. Sternik niepołomickiego klubu podał się do dymisji. W mediach społecznościowych opublikował list, który prezentujemy. Poprosiliśmy też o komentarz samego zainteresowanego.

"Szanowni Państwo,
Dzisiaj w czwartek 6 czerwca 2024 roku na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu spółki Niepołomicki Sport S.A. Ponieważ decyzja może się wydawać nieco zaskakująca, winien Wam jestem kilka słów wyjaśnienia.

Ostatnie trzy lata – będące jednocześnie początkiem miejskiej spółki Niepołomicki Sport to dla mnie czas najpoważniejszego zawodowego wyzwania jakim było budowanie struktur nowego gminnego podmiotu, zarządzanie sekcją piłkarską, akademią i obiektami sportowymi ze Stadionem Miejskim na czele. Wypracowany w klubie model i podział kompetencji sprawiał, że główną orbitą mojej pracy było funkcjonowanie pierwszego zespołu Żubrów. Utrzymanie w pierwszej lidze, niespodziewany awans na stulecie, a ostatnio utrzymanie w piłkarskiej elicie to wymarzone podsumowanie tego okresu.

To też czas ogromnego stresu, presji i odpowiedzialności za Puszczę, jej pracowników i ich rodziny, bo każdego dnia staraliśmy się robić wszystko, żeby Niepołomice były dumne ze swojego Klubu, który w kolejnych miesiącach zaskakiwał piłkarskich ekspertów.
Podczas przerwy zimowej przekazałem najważniejszym i najbardziej zaufanym osobom wpierającym moją pracę w Klubie, że potrzebuję oddechu, świeżego spojrzenia, złapania dystansu i pewnej zmiany.

Odpowiedzialnie postanowiliśmy wstrzymać się z jakimikolwiek decyzjami i i komunikacją w tym zakresie do zakończenia sezonu, bo mieliśmy zadanie do wykonania – utrzymać się w Ekstraklasie. Ucinając wszelkie spekulacje, nikt się z nikim nie poróżnił, nikt niczego nie wymusił, a wsparcie jakie otrzymałem w tym czasie od Burmistrza Romana Ptaka, Prezesów: Jarosława Pieprzycy i Janusza Karasińskiego udowodniło mi po raz kolejny, że nie ma przypadku w tym, że Ludzie (relacje z nimi i zaufanie), są kluczowi w sukcesie jaki nasz Klub osiągnął.

Te trzy lata to ogromny bagaż doświadczeń, nieprzespanych nocy i nieustającej presji – o czym najmocniej przekonała się moja najbliższa Rodzina, ale przede wszystkim satysfakcji z końcowego rezultatu.

Dziękuję Wszystkim, których poznałem w tym czasie, dziękuje osobom z którymi współpracowałem i od których mogłem się uczyć. Jeśli jakaś moja decyzja okazała się błędem - przepraszam, zawsze jednak na pierwszym miejscu starałem się stawiać dobro Klubu.

Puszcza jest jak magnes i wiele wskazuje na to, że po zmianach zarządczych dalej będzie tutaj dla mnie miejsce Zwłaszcza, że nadal mamy tu sporo do zrobienia i wiele do wygrania. To miejsce to coś więcej niż praca, to pasja, to coś w rodzaju uzależnienia. Czeka nas najlepsza możliwa zmiana, jeszcze szybszy rozwój i dalsze podążanie drogą, która doprowadziła Żubry do elity. O przyszłość Klubu można być spokojnym…

Dzięki za Wasze wsparcie, dobre słowo i wiarę!"

Marek Bartoszek

A oto co na gorąco powiedział nam Marek Bartoszek:

- Decyzja kiełkowała od kilku miesięcy, w zimie mieliśmy spotkanie, gdy drużyna wracała po przerwie w rozgrywkach. Uznałem, że warto coś zmienić. Wtedy po naradzie pomiędzy mną, Jarosławem Pieprzycą, Januszem Karasińskim (pierwszy jest prokurentem spółki Niepołomicki Sport, drugi wiceprezesem - przyp. red.) i burmistrzem Romanem Ptakiem uznaliśmy, że wstrzymujemy się z do końca sezonu, niezależnie od wyniku sportowego. Było to dla mnie obciążenie psychiczne, chcę złapać jakiś oddech. Po sezonie wróciliśmy do tej rozmowy, nowy burmistrz - Michał Hebda był w to wdrożony. Dlatego złożyłem dymisję na ręce Mateusza Cichego, przewodniczącego Rady Nadzorczej. Zostaję w klubie i myślę, że będę dużym wsparciem dla nowego prezesa. Powtarzam, obciążenie było duże i była to moja suwerenna decyzja.

"Gdybym nie widział w Twoich oczach takiej determinacji, powstrzymałbym Cię kolejny raz. Podejmując tą decyzję kierowałeś się najważniejszymi wartościami życiowymi. Pracować z Tobą to dla mnie ogromny zaszczyt. Puszczę nie stać na stratę takich Ludzi, dlatego cieszę się, że nadal wspólnie będziemy walczyć o kolejne sukcesy" - skomentował z kolei w emocjonalnym wpisie Jarosław Pieprzyca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zaskakująca decyzja prezesa Puszczy Niepołomice. Podał się do dymisji! - Gazeta Krakowska

Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24