MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kolejne medale Biało-Czerwonych podczas mistrzostw Europy w Osijeku!

Łukasz Konstanty
Kadr z rywalizacji o brązowy medal. European Shooting Confederation
Trzy medale zdobyły w trwającym tygodniu Biało-Czerwone podczas odbywających się w Osijeku strzeleckich mistrzostw Europy. W czwartek trzecie miejsce w konkurencji karabin trzy postawy Trio zajęła drużyna w składzie Julia Piotrowska, Natalia Kochańska i Aleksandra Pietruk.

Dwa brązowe medale drużyny kobiet

Biało-Czerwone o brązowy medal rywalizowały z Serbkami i to rywalki były nieco bliżej sukcesu, prowadziły już bowiem 14:12. W dwóch ostatnich próbach Polki spisały się jednak bez większych zastrzeżeń, strzelały lepiej niż rywalki i ostatecznie to one wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podiun.

Dwa dni wcześniej drużyna w tym samym składzie wywalczyła brąz w konkurencji karabin 50 metrów trzy postawy. Biało-Czerwone zgromadziły wówczas 1780 punktów i o dwa wyprzedziły Czeszki. Złoty krążek trafił w ręce Szwajcarek, a srebro - Norweżek.

Indywidualny sukces Julii Piotrowskiej

W zmaganiach indywidualnych w tej samej konkurencji srebro uzyskała z kolei Piotrowska, która na podium przedzieliła dwie Szwajcarki. Najlepsza okazała się Chiara Leone, brąz uzyskała z kolei Emely Jaeggi.

Dla naszej zawodniczki był to pierwszy w karierze medal mistrzostw Europy w tej konkurencji, łącznie jednak do Chorwacji jechała mając na koncie aż cztery krążki (indywidualnie i drużynowo) uzyskane podczas seniorskiej rywalizacji o miano najlepszych na Starym Kontynencie - indywidualnie najlepiej spisała się podczas tegorocznych zawodów w Gyor, kiedy to została srebrną medalistką w konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. Właśnie w niej trzy lata wcześniej została mistrzynią Europy juniorek.

Seniorskie zmagania w Osijeku potrwają do soboty, 1 czerwca. Tego samego dnia rozpocznie się rywalizacja juniorów. Biało-Czerwoni w Chorwacji zdobyli już osiem medali - trzy srebrne i pięć brązowych. Wciąż jednak w naszym dorobku brakuje krążka z najcenniejszego kruszcu.