MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Medalowe strzeleckie mistrzostwa Europy dla Polaków. Piąty krążek Biało-Czerwonych!

Łukasz Konstanty
Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław) i Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) zdobyli w chorwackim Osijeku srebrny medal strzeleckich mistrzostw Europy w karabinie na 300 m w postawie leżąc w konkurencji dwójek.

Kolejne medale Karoliny i Daniela Romańczyków

Dla Daniela to drugi medal mistrzostw Europy wywalczony w Chorwacji i drugi w karierze. Z kolei Karolina do tegorocznych kontynentalnych zawodów przystępowała jako aktualna mistrzyni świata w konkurencji 300 metrów w postawie leżącej, a także wicemistrzyni w konkurencji 300 metrów trzy postawy. Nasza zawodniczka w przeszłości zdobywała także medale podczas mistrzostw Europy - trzy lata temu była członkiem drużyny, która zdobyła złoto w konkurencji 300 metrów trzy postawy, z kolei w 2013 roku w tej samej konkurencji uzyskała srebro indywidualnie.

Tytuł mistrzowski wywalczyli Szwedzi Elin Ahlin i Karl Olsson pokonując w finale Polaków 17:11. W meczu o brązowy medal Duńczycy Charlotte Jakobsen i Carsten Brandt zwyciężyli Szwajcarów Anję Sendi i Pascala Bachmanna 16:14. Na piątym miejscu sklasyfikowani zostali Paula Wrońska (Lider Lębork) oraz Andrzej Burda (niezrzeszony).

Pięć medali Biało-Czerwonych

Był to piąty medal Polaków w tej imprezie. Pierwszego dnia zawodów brązowy medal wywalczył zespół kobiet (Sylwia Bogacka, Romańczyk, Paula Wrońska) w konkurencji 300 metrów w postawie leżącej. Najbardziej medalodajny był z kolei czwartek, 23 maja - tego dnia wicemistrzynią Europy w konkurencji 300 metrów trzy postawy została Romańczyk, zaś zarówno żeńska (Romańczuk, Bogacka, Wrońska) jak i męska (Romańczyk, Burda, Rafał Łukaszyk) drużyna zakończyły rywalizację na trzeciej pozycji.

Łączny dorobek medalowy naszej reprezentacji po trzech dniach zmagań to dwa srebrne i trzy brązowe krążki. Europejski czempionat w Osijeku potrwa do 7 czerwca.