(krzyk)
Polska - Senegal w Moskwie
Polska - Senegal w Moskwie Bartek Syta
MŚ 2018. Fatalny początek polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji. W meczu z Senegalem straciliśmy gola już w 38. minucie po samobójczej bramce Thiago Cionka. Pochodzący z Brazylii piłkarz zastąpił w wyjściowym składzie kontuzjowanego Kamila Glika. Adam Nawałka wolał go od mniej doświadczonego Jana Bednarka, który dobrze zaprezentował się w towarzyskich meczach z Chile i Litwą tuż przed mistrzostwami świata. W drugiej połowie błąd popełnili Grzegorz Krychowiak i Jan Bednarek, co wykorzystał M'Baye Niang, zdobywając drugą bramkę. Jednak gol "Krychy" na trzy minuty przed końcem meczu dał nadzieję.

Senegalczyk Idrissa Gana Gueye uderzył zza pola karnego. To był kiepski strzał, ale piłka odbiła się od nogi Thiago Cionka i wpadła do naszej bramki... Skończyła się pierwsza połowa meczu Polska - Senegal w Moskwie. Na razie Polacy grają nerwowo. Oddali tylko dwa niecelne strzały. - Nie potrafimy znaleźć sposobu na drużynę Senegalu - komentuje w TVP Sport Dariusz Szpakowski.

Po przerwie na boisko wszedł Jan Bednarek, zastępując Jakuba Błaszczykowskiego, który w pierwszej połowie sygnalizował kontuzję. Przeszliśmy w defensywie na ustawienie z trzema stoperami: Michał Pazdan, Jan Bednarek i Thiago Cionek, a Łukasz Piszczek zajął miejsce w pomocy Błaszczykowskiego.

Jakby było mało pecha w tym meczu, już przy pierwszej interwencji urazu doznał Bednarek. Na szczęście szybko podniósł się z murawy i mógł kontynuować grę.

W drugiej połowie Polacy wreszcie ruszyli. Bliski powodzenia był Lewandowski, którego Senegalczycy musieli powstrzymać nieprzepisowo przed polem karnym, a potem bramkarz z trudem poradził sobie z jego strzałem z wolnego. Z drugiej strony boiska groźnie uderzał też Sadio Mane, ale piłka odbiła się od pleców jednego z polskich obrońców.

Biało-Czerwoni zaczęli grać z rozmachem, po jednym z dośrodkowań w znakomitej sytuacji znalazł się Piszczek, lecz źle trafił w piłkę i ta poleciała obok słupka.

Nieszczęście nastąpiło po godzinie gry, gdy zdezorientowani Polacy pozwolili zdobyć drugą bramkę Niangowi. Zdezorientowany Bednarek zbyt późno zareagował na odegranie Grzegorza Krychowiaka, piłkę przejął M’Baye Niang i, mijając Szczęsnego, posłał ją do pustej bramki. Na nic zdały się protesty Polaków, którzy uważali, że Senegalczyk, który przez chwilę przebywał poza linią boczną, nie powinien brać udziału w tej akcji.

Polakom grało się ciężko. Zapewnienia Adama Nawałki, że jego piłkarze są bardzo dobrze przygotowani do turnieju, nie znajdywały potwierdzenia na boisku Spartaka. Jednak gol Krychowiaka w ostatnich minutach meczu dał nadzieję choć na remis. Senegalczycy zaczęli jednak grać na czas i osiągnęli sukces. To pierwsza wygrana drużyny z Afryki na mundialu w Rosji. Przed Polakami jeszcze mecze z Kolumbią (w niedzielę) i z Japonią (w następny czwartek).

Polska - Senegal 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Cionek 38 samobójcza, 0:2 Niang 61, 1:2 Krychowiak 87.
Polska: Szczęsny – Piszczek (83 Bereszyński, Pazdan, Cionek, Rybus – Błaszczykowski (46 Bednarek), Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik (74 Kownacki), Lewandowski.

MŚ 2018 TERMINARZ. Wyniki meczów mundialu Gdzie oglądać mecze Polaków? [TABELA, STRZELCY, RELACJA NA ŻYWO]

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej ROSJA 2018 [WYNIKI, TABELE, TERMINARZ, STRZELCY, GOLE]

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ ROSJA 2018:

Źródło: vivi24

Materiał oryginalny: MŚ 2018. Polska - Senegal 1:2! Samobójczy gol Thiago Cionka, błąd Bednarka, ale Krychowiak daje nadzieję [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska