Patrycja Chojnacka z Suzuki Korony Handball Kielce została uznana za najlepszą bramkarkę turnieju w czeskim Hodoninie. Patryk Ptak
Po remisie w niedzielnym meczu ze Slavią Praga 23:23, piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce zajęły trzecie miejsce na turnieju w czeskim Hodoninie. Za najlepszą bramkarkę turnieju uznano kielczankę Patrycję Chojnacką.

Suzuki Korona Handball Kielce - Slavia Praga 23:23 (14:11)
Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner - Zygadlewicz, Zimnicka 1, Pękala 1, Pastuszka 2, Grabarczyk 2, Staszewska 3, Jasińska 3, Czekala, Kowalczyk 1, Więckowska 7, Kędzior 3, Mikocka, Gliwińska.

Tym razem kielczanki dobrze otworzyły mecz i w 11 minucie prowadziły 5:1. W pierwszej połowie Czeszki kilka razy zbliżały się na różnicę jednego trafienia, ale końcówka tej części gry znów należała do zespołu z Kielc.

Po zmianie stron Slavia szybko doprowadziła do remisu (14:14, 32 minuta), potem najczęściej Suzuki Korona Handball prowadziła różnicą jednej lub dwóch bramek, ale tym razem końcówka należała do rywalek.

Nasze szczypiornistki zajęły w turnieju trzecie miejsce, a tytuł najlepszej bramkarki otrzymała zawodniczka kieleckiego zespołu, Patrycja Chojnacka.

W Czechach kielczanki z różnych przyczyn grały bez Pauliny Kasprzyk, Honoraty Gruszczyńskiej, Natalii Jach, Klaudii Wawrzyckiej, Pauliny Piwowarczyk, Marty Chodakowskiej i Marty Szplit.

Kolejnym sprawdzianem drużyny trenera Pawła Tetelewskiego będzie turniej w Kielcach, który odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 20 i 21 sierpnia w hali przy ulicy Krakowskiej 72. Zagrają w nim Perła FunFloor Lublin, MTS Żory, Młyny Stoisław Koszalin oraz Suzuki Korona Handball.