MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jakub Jabłoński
Barcelona zwycięska w ostatnim meczu Xaviego Hernandeza. Lewandowski z golem
Barcelona zwycięska w ostatnim meczu Xaviego Hernandeza. Lewandowski z golem PAP/EPA
Barcelona wygrała w ostatnim meczu sezonu ligi hiszpańskim, a tym samym ostatnim, w którym funkcję trenera pełni trener Xavi Hernandez. "Duma Katalonii" na dniach zdecydowała się definitywnie zrezygnować z usług Hiszpana po sezonie. Robert Lewandowski w 38. kolejce zdobył bramkę, a jego drużyna wygrała 2:1 z Sevillą na Ramon Sanchez Pizjuan. Poza Polakiem gola strzelił także Fermin Lopez.

Sevilla - FC Barcelona 1:2 (1:1)

Spotkanie ostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy na Ramon Sanchez Pizjuan lepiej rozpoczęła Barcelona. Przyjezdni z Katalonii stworzyli sobie więcej szans w pierwszych minutach. Pierwszą najlepszą miał Lamine Yamal. Po efektownym rajdzie z lewej strony Pedriego musiał dostawić tylko stopę i celnie uderzyć na bramkę. Ostatecznie hiszpański obrońca wyrósł jak z podziemi i przyjmując na siebie mocne uderzenie wyjaśnił sytuację.

Robert Lewandowski zdobył kolejne ligowe trafienie

Bramka przyszła kilka minut później. Kto mógł dla Barcelony wpisać się na listę strzelców? Niezawodny Robert Lewandowski. Polak efektownym uderzeniem w stylu kung-fu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Warto w tej sytuacji z 15. minuty wyróżnić Joao Cancelo i jego znakomite dośrodkowanie. A później to już tylko poezja w wykonaniu naszego rodaka. Trzeba to zobaczyć!

To było 19. trafienie polskiego napastnika w sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Do liderującego Artema Dovbyka traci pięć goli. Tej straty już w ostatniej kolejce na pewno nie zdoła zniwelować. Zwłaszcza, ze po jego trafieniu koledzy się bardzo cofnęli. Sevilla ruszyła do ataku i na dobrą sprawę sam Dodi Lubebakio miał z trzy doskonałe sytuacje. W dwóch zatrzymał go Marc-Andre ter Stegen, a w jednej obramowanie jego bramki.

PAP/EPA/Jose Manuel Vidal

Zaskoczyć niemieckiego bramkarza z kolei udało się jego koledze z drużyny. Napastnik Youssef En-Nesyri sprytnym delikatnym uderzeniem zaskoczył bramkarza katalońskiego klubu. Ten nie popisał się skuteczną interwencją i na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Końcówka drugiej połowy była już zdecydowanie z przewagą gospodarzy.

Barcelona lepsza w drugiej połowie. Fermin Lopez precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza

Druga połowa była podobna do znakomitego początku meczu w wykonaniu podopiecnzych Xaviego Hernandeza. Barcelona po przerwie wróciła na dobre tory i dominowała swojego rywala na Ramon Sanchez Pizjuan. Najpierw o sobie dał znać pomocnik Pedri, który w niedzielę dzielił i rządził w środku pola. Hiszpan posłał znakomite crossowe podanie do Fermina Lopeza. Lecz ten w pierwszej dla siebie sytuacji nie wykorzystał otwierającego podania reprezentacyjnego kolegi.

PAP/EPA/Raúl Caro

Potem jednak już postanowił się zrehabilitować i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku pokonać bramkarza Sevilli, czym uciszył kibiców zebranych na stadionie. Gospodarze po słabym początku drugiej połowy po raz kolejny musieli gonić wynik niedzielnej rywalizacji. Robert Lewandowski na boisku przebywał do 62. minuty. Wtedy go zmienił Ferran Torres.

Sevilla - Barcelona 1:2 (1:1)

• Bramki: Youssef En-Nesyri (31') - Robert Lewandowski (15'), Fermin Lopez (59')
  • Żółte kartki: Kike Salas (36'), Lucas Ocampos (90+3') - Joao Cancelo (49')
  • Sędzia: Javier Iglesias Villanouva (Hiszpania)
  • Stadion: Ramon Sanchez Pizjuan (Sevilla)
Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...