Suzuki Korona Handball Kielce powalczyła z FunFloor Perłą Lublin. Aż 12 bramek "Wandzi"

Suzuki Korona Handball zajęła trzecie miejsce w turnieju. Magda Więckowska (na zdjęciu z piłką) w sobotnim meczu zdobyła aż 12 bramek. Kamil Bielaszewski
W ostatnim meczu rozgrywanego w Kielcach turnieju, piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce przegrały z FunFloor Perłą Lublin. Kielczanki zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Suzuki Korona Handball Kielce - FunFloor Perła Lublin 27:36 (13:17)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska, Chojnacka – Grabarczyk 1, Pękala 1, Zimnicka, Pastuszka 5, Gliwińska 1, Staszewska, M. Więckowska 12 (1), Jasińska 1, Czekala 1, Kowalczyk 1 (1), Gruszczyńska 1, Rosińska 5 (3), Kędzior.

Niedawno na turnieju w Łaziskach Górnych kielczanki przegrały z Lubliniankami różnicą aż 37 bramek (15:52). Tym razem różnica była zdecydowanie mniejsza, a nasze zawodniczki pokazały zdecydowanie lepszą grę, będąc w pierwszej połowie wymagającymi rywalkami dla brązowych medalistek poprzedniego sezonu. Do 20 minuty wynik oscylował wokół remisu, a nawet częściej na minimalnym prowadzeniu była Suzuki Korona Handball. W 21 minucie był remis 11:11 i od tego momentu FunFloor Perła zdobyła cztery bramki z rzędu.

Po przerwie przewaga zespołu z Lublina była już wyraźniejsza. Wprawdzie jeszcze w 36 minucie drużyna z Kielc przegrywała tylko 18:20, ale znów przydarzyła się seria straconych po prostych błędach bramek, tym razem aż siedmiu, w 46 minucie było 18:27 i mecz był rozstrzygnięty.

Mecz był pojedynkiem sióstr Więckowskich, wychowanek kieleckiego klubu - Dominika zdobyła dla FunFloor Perły 4 bramki, a Magda dla Suzuki Korony Handball aż 12.

W innym sobotnim meczu: MTS Żory - Młyny Stoisław Koszalin 24:33 (12:14).