MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Medale Pucharu Świata, mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Działo się w weekend!

Łukasz Konstanty
Dorota Borowska stanęła na podium podczas zawodów PŚ w kajakarstwie w Poznaniu.
Dorota Borowska stanęła na podium podczas zawodów PŚ w kajakarstwie w Poznaniu. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Mnóstwo sukcesów zanotowali polscy sportowcy w miniony weekend w zawodach Pucharu Świata, w trakcie mistrzostw Europy czy mistrzostw świata. Nasi sportowcy wielokrotnie stawali na podium. Oto podsumowanie sportowego weekend w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Kajakarski Puchar Świata w Poznaniu

Spore sukcesy zanotowali ostatniego dnia zmagań w Poznaniu polscy kajakarze. W niedzielę Biało-Czerwoni uzyskali aż osiem miejsc na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu. Oto niedzielne osiągnięcia naszych zawodników:

• Jakub Stepun - 2. miejsce (K1 200 m)
  • Dorota Borowska - 2. miejsce (C1 200 m)
  • Kacper Sieradzan i Adrian Kłos - 3. miejsce (C2 1000 m)
  • Wiktor Głazunow - 1. miejsce (C1 1000 m)
  • Anna Puławska - 3. miejsce (K1 500 m)
  • Łukasz Witkowski - 3. miejsce (C1 1000 m)
  • Mateusz Borgieł - 1. miejsce (C1 5000 m)
  • Kirylo Krasinkyi - 2. miejsce (C1 5000 m)

Łącznie Polacy podczas zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu zdobyli aż 22. medale (5 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych). Kolejną ważną imprezą kajakarską będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 13-16 czerwca w Szeged.

Podium w PŚ w wioślarstwie

Będąca naszą nadzieją medalową na nadchodzące igrzyska olimpijskie wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wzięła udział w Pucharze Świata, który w miniony weekend odbywał się w Lucernie. Biało-Czerwoni startujący w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański ostatecznie zakończyli zmagania na drugiej pozycji. Najlepsi okazali się Holendrzy.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Poznaniu. Będzie to już ostatni poważny sprawdzian przez zawodami w Paryżu, które rozpoczną się 27 lipca.

Medale mistrzostw Europy

Męska drużyna startująca w składzie Kacper Baksalary, Wiktor Kwieciński i Jakub Werys zdobyła złoty medal podczas strzeleckich mistrzostw Europy w strzelaniu do rzutków odbywających się w Lonato. Nasz zespół zanotował sukces w konkurencji skeet trio.

Podczas mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej srebrny medal wywalczyła natomiast Liliana Lewińska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji układ z maczugami. Złoto wywalczyła Daniela Munits z Izraela.

W niedzielę zakończyły się również zapaśnicze mistrzostwa Europy w kategorii do lat 23. Biało-Czerwoni z Baku wrócili z dwoma medalami - brązowe krązki zdobyli Mairbek Salimov (63 kg) w stylu klasycznym, a także Natalia Walczak (50 kg).

Medal mistrzostw świata

Za nami także mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów kadetów. Świetnie spisał się w nich Dawid Lisiak (81 kg), który wywalczył brązowy medal. To jedyne miejsce na podium młodych Polaków w imprezie, która zakończyła się w minioną niedzielę.

Dobre wieści napłynęły do Polski także z Sarajewa, gdzie w sobotę i niedzielę odbywały się zawody Pucharu Europy w judo. Zwcyięstwa odnieśli Wiktoria Lis (+78 kg) i Klaudia Cieślik (52 kg), drugią lokatę zajęła Aleksandra Turek (78 kg), z kolei na najniższym stopniu podium stanęli Oliwia Kutyła (52 kg), Anna Dyba (78 kg), Jakub Bogdaniuk (100 kg), Grzegorz Teresiński (+100 kg) i Patryk Broniec (+100 kg).