MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Porażka Polaków w Lidze Narodów. Słowenia znów znalazła sposób na Biało-Czerwonych

Zbigniew Czyż
Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w swoim czwartym występie w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Polacy przegrali ze Słowenią (0:3), 20:25, 21:25, 18:25. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu przerwali zwycięską passę siatkarzy Nikoli Grbicia, 27 meczów bez porażki.

Słoweńcy rozpoczęli spotkanie w najsilniejszym zestawieniu. Nikola Grbić tradycyjnie zmieninił wyjściowe ustawienie. Po zablokowaniu ataku Olka Śliwki i autowym uderzeniu Bartłomieja Bołądzia było 4:7. Słoweńcy utrzymywali kilkupunktową przewagę grając bardzo skutecznie w ataku. Po kontrze Cebulja było 11:18, na boisku za Bartłomieja Bołądzia pojawił się Karol Butryn, a na rozegraniu za Grzegorza Łomacza Marcin Komenda. Nasi siatkarze zaczęli grać skutecznym blokiem i po zdobyciu punktu na 16:19 zmusili trenera Cretu do wzięcia czasu. Po przerwie Słoweńcy opanowali sytuację na boisku i pewnie zdobywając punkty przy własnym przyjęciu wygrali pierwszego seta.

Po przerwie gra się wyrównała, ale z biegiem czasu Słoweńcy osiągali trzypunktową przewagę imponując bardzo dobrą grą blokiem i w obronie. Polacy nie pozostali dłużni i po udanych kontratakach wyrównali na 8:8. Przy stanie 9 :12 a Aleksandra Śliwkę wszedł Bartosz Bednorz, ale bezpośrednio po tym Stern zaserwował asa i trener Grbić poprosił o przerwę. Polacy odrabiali straty i po autowym ataku Cebulja było 16:17. Końcówka należała do naszych przeciwników, którzy do ostatniej piłki imponowali koncentracją i pewnością w ataku.

Po raz pierwszy dwupunktowe prowadzenie Polacy objęli w trzecim secie. Po asie serwisowym Bartosza Bednorza było 7:5. Klemen Cebulj mimo potrójnego bloku skutecznie zakończył z lewego skrzydła dwie kontry i było 9:10. Od tego momentu Słowency przejęli inicjatywę i mimo zmian zaordynowanych przez Nikolę Grbicia kontrolowali sytuację na boisku i pewnie wygrali trzeciego seta i mecz.