MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze z brązowym medalem. Oślizło świętował z drużyną miejsce na podium ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze ręczni Górnika Zabrza po raz drugi pokonali Chrobrego i razem ze swoimi kibicami mogli świętować brązowy medal  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni Górnika Zabrza po raz drugi pokonali Chrobrego i razem ze swoimi kibicami mogli świętować brązowy medal Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Zabrzanie w małym finale po raz drugi pokonali Chrobrego Głogów i obronili miejsce na podium Orlen Superligi. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Chrobry Głogów.

Górnik Zabrze z brązowym medalem. Oślizło świętowali z drużyną miejsce na podium

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze po raz drugi pokonali Chrobrego Głogów w meczu o 3. miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski. Zabrzanie obronili lokatę na podium Orlen Superligi ustępując w niej tylko grającym w finale potentatom naszego handballu z Kielc i Płocka.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały po raz czwarty w tym sezonie grali z zespołem z Głogowa i po raz czwarty pokonali Chrobrego. W wypełnionej kompletem widzów Hali Pogoni zabrzanie nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Dość powiedzieć, że sobotnie spotkanie zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 7:0, a goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 14 minucie gry.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - CHROBRY GŁOGÓW

Górnik wypracowaną na początku meczu przewagę do przerwy jeszcze powiększył i I połowę zakończył z dziewięcioma bramkami zapasu. Po zmianie stron zabrzanie utrzymywali bezpieczny dystans mając najskuteczniejszych graczy w osobach Tarasa Minotsky'ego i Dmytro Artemenki.

W końcówce gościom udało się odrobić część strat głównie za sprawą najlepszego w ich szeregach Kacpra Grabowskiego, którzy rzucił siedem bramek. Zwycięstwo Górnika ani przez moment nie było jednak zagrożone, a dwa ostatnie trafienia głogowian pozwoliły im zmniejszyć dystans do sześciu bramek.

Mecz z Chrobrym był pożegnalnym występem w zabrzańskich barwach dla Rennosuke Tokudy, Sebastiana Kaczora i Aleksandr Bachko, którzy po sezonie opuszczą klub.

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania w Zabrzu odbyła się ceremonia wręczenia brązowych medali piłkarzom ręcznym Górnika. Razem z zawodnikami z miejsca na podium cieszyli się fani drużyny Tomasza Strząbały wśród których był legendarny piłkarz Górnika Stanisław Oślizło.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 33:27 (17:8)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Minotskyi 7, Artemenko 6, Szyszko 4, Morkovsky 4, Ilchenko 3, Ivanovic 3, Tokuda 3, Przytuła 2, Krępa 1, Bogacz, Pinda, Mauer, Krawczyk, Kaczor,

Chrobry Stachera, Derewiankin - Grabowski 7, Jamioł 5, Dadej 4, Zieniewicz 3, Skiba 3, Orpik 2, Paterek 1, Matuszak 1, Kosznik 1, Styrcz, Wrona, Hajnos, Wiatrzyk. Strelnikow.

W play off 2:0 dla Górnika, który zdobył brązowy medal